Rok 9: siła networkingu

Dorota i Mark nigdy nie lubili networkingu. Tak po prostu. Pomimo wiedzy o starej prawdzie biznesowej, że networking to potęga, po prostu nie czuliśmy tego i byliśmy bardzo dumni, że udało nam się stworzyć dobrze funkcjonującą firmę bez stosowania sztucznych strategii networkingowych. Mark nigdy nie miał żadnego profilu w mediach społecznościowych, poza podstawowym na ResearchGate, a Dorota lubiła swoje konto na Facebooku, ale miała je tylko dla najbliższych przyjaciół.

Z powodu lockdownów związanymi z COVID-19, które miały miejsce w 2020 i 2021 roku, coś się zmieniło. Spotkania z kluczowymi klientami przeniosły się do internetu i, mimo wszystkich jego wygód, czegoś brakowało. Dlatego kiedy Dorota przeczytała o nowej inicjatywie w społeczności tłumaczy – POLOT – gdzie dostawcy usług językowych postanowili stworzyć nową przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń, chętnie do niej dołączyła. Wiedziała, że większość założycieli POLOT to regularni klienci MD Online, jednak to było świeże doświadczenie, spotkać się jako większa grupa i poznać inne firmy. To była doskonała okazja do burzenia mózgów i wymiany doświadczeń.

Pierwsze zdjęcie uczestników spotkań inicjatywy POLOT – gdzie skryła się Dorota?

Podczas jednego z pierwszych spotkań POLOT pojawiło się kolejne zaskoczenie. W rzeczywistości nie wiadomo, kto był bardziej zaskoczony – Dorota czy obecni tam członkowie POLOT, ponieważ pod koniec spotkania ktoś zaproponował zrobienie zdjęcia wszystkich uczestników spotkania. I tak powstało selfie przy stole, wszyscy z uśmiechami na twarzach. Następnie ta osoba powiedziała:

  • Podzielę się tym przez LI, dajcie mi chwilę.

A potem po chwili klikania w telefonie podło pytanie pod adresem Doroty:

  • A ty? Jak nazywa się Twój profil? Nie mogę cię znaleźć…
  • Nie mam konta na LinkedIn – odpowiedziała Dorota.
  • Nie masz…? – osoba wydawała się całkowicie zaskoczona, podobnie jak inni wokół.
  • No więc… jak prowadzisz swoją firmę???

Hmm… Dorota wiedziała, jak prowadzi swoją firmę, jednak to pytanie i zdziwione twarze wielu innych właścicieli firm LSP sprawiły, że zaczęła myśleć, że musi tam być coś ważnego, co dotąd jej umykało, taki networking, bez którego inni nie mogą sobie wyobrazić prowadzenia firmy. I tak Dorota, jak i MD Online, założyli swoje konta na LinkedIn. Nie zmieniło to dramatycznie biznesu, ale przynajmniej wiemy, że jesteśmy tam… i jak mówią, „wszedłeś między kruki…”. Dzięki POLOT Dorota wykonała swoje pierwsze profesjonalne zdjęcia, które były niezbędne do oficjalnego ogłoszenia jej mianowania na stanowisko Przewodniczącej Komitetu Rewizyjnego POLOT.

W 2021 roku, w czasie, gdy świat zaczął opuszczać swoje bezpieczne miejsca lockdownu, zorganizowaliśmy kolejny doroczny wyjazd firmowy. Tym razem trafiliśmy do Krakowa, i było taaaaaak dobrze znowu spotkać się z członkami zespołu i wspólnie pokonać Smoka Krakowskiego w jednym z escape roomów. Nadszedł czas, aby zacząć podróżować i ponownie rozwijać naszą firmę na arenie międzynarodowej, a przynajmniej inaczej do podejść do aspektów takich jak networking. A to przyszło w 2022 roku. Czytajcie dalej!

Sprawdź nasze social media: Facebook / LinkedIn

Chcesz zapoznać się z wcześniejszymi latami?, Kliknij tutaj!

Dodaj komentarz