Postedycja

Jeżeli potrzebujesz przetłumaczyć dużą ilość tekstu w krótkim czasie, postedycja może się okazać najkorzystniejszym rozwiązaniem. Z powodzeniem świadczymy usługi postedycji dla firm z sektora LSP.
Nasz zespół doświadczonych postedytorów i tłumaczy doskonale wie, jak poradzić sobie z obszernymi tekstami, które muszą zostać przetłumaczone w tempie ekspresowym, a jednocześnie zachować doskonałą jakość.

MD Online wspomaga firmy z sektora LSP w projektach związanych z postedycją.

Używanie narzędzi CAT, w porównaniu ze standardowym tłumaczeniem, znacznie skraca czas wykonania usługi.

Ostateczny efekt postedycji zależy od Twoich potrzeb – sugerujemy lekką postedycję dla tekstów przeznaczonych do użytku wewnętrznego, a pełną postedycję dla tekstów przeznaczonych do dystrybucji. Przed rozpoczęciem projektu, poinformujemy Cię o jakości otrzymanego tłumaczenia maszynowego oraz o zalecanym dalszym postępowaniu.

Czym jest postedycja?

Postedycja skraca czas realizacji zlecenia. Tekst źródłowy zostaje natłumaczony przy pomocy wytrenowanego silnika tłumaczenia maszynowego, a potem przekazany do lingwisty, który nanosi niezbędne poprawki. Tłumaczenie maszynowe nie jest produktem finalnym postedycji, a jedynie jej pierwszym etapem.

Lekka postedycja

Lekka postedycja jest zalecana dla tekstów potrzebnych „na wczoraj”, lub dla tekstów przeznaczonych wyłącznie do użytku wewnętrznego. Podczas lekkiej postedycji, lingwista upewni się, że treść tekstu jest zrozumiała i poprawna gramatycznie, jednak w tekście mogą pojawić się stylistyczne niedoskonałości.

Pełna postedycja

Poziom wprowadzonych zmian jest każdorazowo uzgadniany z klientem, gdyż postedycja odnosi się zarówno do jakości gramatycznej, jak i stylistycznej tekstu. Rezultatem pełnej postedycji będzie tekst wyglądający, jakby od początku do końca był tłumaczony przez profesjonalnego tłumacza.

Szybkość wykonania postedycji, oraz jakość tekstu finalnego w dużej mierze zależy od jakości tłumaczenia maszynowego.

Zawsze sprawdzamy tekst przed wyceną – niektóre silniki nie są przystosowane do pewnych tekstów, lub par językowych, a znaczna część tekstu musi być na nowo przetłumaczona. Na szczęście, technologia silników tłumaczenia maszynowego ciągle się rozwija. Dzięki temu, jesteśmy w stanie dostarczyć teksty bardzo dobrej jakości w znacznie krótszym czasie.

 

MD Online jest na bieżąco z nowymi rozwiązaniami, usługami i potrzebami na rynku.

Każda usługa postedycji jest realizowana przez zespół doświadczonych postedytorów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat postedycji i realizacji tego typu projektów, skontaktuj się z nami.