Webinar na temat pamięci tłumaczeniowych przygotowany przez zespół MD Online odbył się w czwartek 28 maja 2020 r. W szkoleniu wzięło udział 30 tłumaczy z całego świata, w tym z Polski, Egiptu, Holandii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Pamięci tłumaczeniowe (nazywane również TM od angielskiej nazwy Translation Memories), które były tematem webinaru, są ważnym czynnikiem w utrzymywaniu spójności tłumaczonych tekstów. Systematycznie aktualizowane pamięci tłumaczeniowe są częścią systemu kontroli jakości MD Online, który umożliwia nam dostarczanie wysokiej jakości tłumaczeń nawet przy krótkich terminach.

Zdecydowaliśmy się podzielić wiedzą z naszymi tłumaczami i przeszkolić ich w zakresie kontroli jakości i tłumaczenia wspomaganego komputerowo. W ten sposób powstał pomysł webinarów. “Pamięci tłumaczeniowe” były drugim szkoleniem online przeprowadzonym przez zespół MD Online. Jak w przypadku pierwszego webinaru, podzieliliśmy się materiałami szkoleniowymi z uczestnikami. Nagranie webinaru jest dostępne tutaj.

Poprosiliśmy również uczestników o wypełnienie ankiety, ponieważ chcieliśmy dowiedzieć się, które części szkolenia były najbardziej pomocne i na czym powinniśmy skupić się w przyszłości.

Webinar składał się z trzech części – teoretycznej, praktycznej i dyskusji. W części teoretycznej zaprezentowaliśmy informacje o pamięciach tłumaczeniowych i ich zastosowaniu. W części praktycznej przedstawiliśmy, jak w rzeczywistości wygląda praca z pamięcią w programie CAT. Podczas dyskusji uczestnicy szkolenia mogli zadawać pytania i prosić o dodatkowe wyjaśnienie trudnych dla nich kwestii.

Tak jak w przypadku poprzedniego webinaru, największym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna, w której zespół MD Online dawał wartościowe wskazówki dotyczące tłumaczenia z zastosowaniem pamięci tłumaczeniowej.

Uczestnicy opisywali wydarzenie jako zawierające wiele ważnych informacji. Aż 87% tłumaczy, którzy uczestniczyli w szkoleniu, stwierdziło, że ich wiedza poszerzyła się dzięki webinarowi. Jednak najbardziej cieszy nas to, że kolejny raz wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w kolejnym wydarzeniu.

Dziękujemy uczestnikom za udział w webinarze i mamy nadzieję, że w kolejnym szkoleniu weźmie udział jeszcze więcej tłumaczy.

Aby być na bieżąco z naszymi wydarzeniami, zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową i śledzenie nas na Facebooku.

Dodaj komentarz