Śnieg i inne cuda zimy

Śnieg i inne zimowe cuda: komiczne angielskie zwroty o porze roku

Zima i śnieg w Anglii to wyjątkowe doświadczenie, a jak lepiej uchwycić jej istotę niż poprzez dziwaczne zwroty, które przetrwały próbę czasu? Od mroźnych poranków po niekończące się filiżanki herbaty, oto kilka rozbawiających angielskich zwrotów, które doskonale opisują chłodny sezon.

It’s colder than a polar bear’s picnic!

Gdy temperatury spadają, Anglicy potrafią elegancko ująć to, jak mroźna może być pogoda. Zapomnij o niedźwiedziej jaskini; teraz liczy się piknik u polarnego niedźwiedzia – i na pewno nie chcesz zaproszenia!

Brass monkeys weather

Zastanawiasz się, jaka pogoda mogłaby zamienić mosiądz w lód? Anglicy mają odpowiedź.  Powyższe powiedzenie oznacza, że jest tak zimno, że nawet mosiężne ozdoby w twoim ogrodzie mogą rozważać przeprowadzkę na Bahamy.

As useful as a chocolate teapot

Zima często wywołuje pragmatyczne podejście Anglików, a to wyrażenie doskonale podsumowuje wszystko, co zupełnie bezużyteczne. Pomyśl o tym wyszukanym termicznym kubku, który obiecywał utrzymanie herbaty w cieple przez długie godziny, ale nie spełnił swoich obietnic – jest tak przydatny jak czekoladowy czajniczek na herbatę zimą.

Skating on thin ice

Przez okazjonalne opady śniegu, które zamieniają ulice w improwizowane lodowiska, Anglicy stworzyli zwrot  o jeździe na cienkim lodzie. Opisuje on sytuacje, w których ostrożność jest kluczowa. Bez względu na to, czy to nawigacja po oblodzonych chodnikach czy prowadzenie delikatnych rozmów, to wyrażenie humorystycznie przypomina o ostrożności.

It’s a bit parky out

Kiedy ktoś używa tego powiedzenia, nie zaprasza cię na spacer po parku. To wyrażenie oznacza, że zimno powoduje taki poziomu dyskomfortu, że potrzebujesz tej dodatkowej warstwy lub dwóch. To uprzejmy angielski sposób powiedzenia, że jest naprawdę mroźno.

Gdy śnieg i mróz okrywają Anglię swoim chłodnym uściskiem, te zwroty dodają nutkę humoru. Następnym razem, gdy sięgniesz po dodatkowy sweter, pamiętaj, że na każdą mroźną sytuację jest zabawny zwrot!

Sprawdź nasze social media: Facebook / LinkedIn

Chcesz zapoznać się z wcześniejszymi latami?, Kliknij tutaj!

Dodaj komentarz