W tym tygodniu bierzemy udział w międzynarodowych targach Techtextil we Frankfurcie. Jak co roku, wydarzenie to gromadzi wystawców działających w obszarze tekstyliów technicznych, odzieży funkcjonalnej i technologii. To wspaniała okazja do spotkania wnikliwych innowatorów i odkrycia nowych trendów w rozwoju branży tekstylnej.

Aż 23 grupy produktowe i 8 tematów przewodnich

Goście z ponad 100 krajów mogą zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w sektorze, które zostały podzielone na 23 grupy – Research, development, planning, consulting; Technology, processes, accessories; Fibres and yarns; Woven fabrics, laid webs, braidings, warp-knitted fabrics; Nonwovens; Coated textiles; Composites; Bondtec (Surface and bonding techniques); Functional Apparel Textiles; Associations; Publisher; Agrotech; Buildtech; Clothtech; Geotech; Hometech; Indutech; Medtech; Mobiltech; Oekotech; Packtech; Protech and Sporttech.

Oprócz podziału na grupy projektowe, całe targi zbudowane są wokół siedmiu tematów przewodnich, które otwierają platformę do komunikacji i potencjalnej współpracy. Pierwszy z nich nosi nazwę Urban Living ? City of the Future. Ma na celu zaprezentowanie pomysłów związanych z życiem w mieście przyszłości i rozwiązań, jakie branża tekstyliów technicznych może zaproponować jego mieszkańcom. Kolejnym punktem imprezy jest Techtextil Forum, idealna okazja do interaktywnej wymiany pomysłów między wystawcami, gośćmi i badaczami. Nagroda Techtextil Innovation Award jest z kolei przyznawana tym z najbardziej spektakularnymi pomysłami i odkryciami w obszarze tekstyliów technicznych, włóknin i materiałów funkcjonalnych. Obszar Young innovative companies to kolejny motyw przewodni targów. To miejsce, w którym dynamiczne i młode firmy oraz start-upy mogą zaprezentować swoje produkty. Kolejnym elementem targów jest nagroda Student competition for textile architecture, którą mogą otrzymać młodzi ludzie z wizją budownictwa opartego o materiały tekstylne. Wiąże się z tym teren Campus & Job Wall, gdzie można znaleźć informacje o studiach marzeń oraz najnowszych projektach badawczych prowadzonych przez studentów kierunków związanych z tekstyliami technicznymi. Zrównoważony rozwój to kolejny ważny temat poruszony podczas targów Techtextil, po raz pierwszy z takim rozmachem. Ostatnim motywem wydarzenia jest Texprocess event highlights 2019. Jest to równoległy program wspierający targi. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie techtextil.messefrankfurt.com.

    

Dlaczego tam jesteśmy?

To pobieżne wprowadzenie pokazuje ogromny rozmach przedsięwzięcia takiego jak Techtextil. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że możemy być jego częścią i obserwować te wszystkie innowacje. Jako firma specjalizująca się w tłumaczeniach tekstów dla branży tekstylnej, z wielką przyjemnością bierzemy udział w targach i poszerzamy nasze rozumienie branży. To bezcenne doświadczenie, które pozwoli nam na lepsze świadczenie usług dla tego sektora. 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jak możemy pomóc w rozwoju działalności dotykającej przemysłu tekstyliów technicznych, zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością opracujemy ofertę skrojoną na miarę.

Cel działalności MD Online: dostarczenie tekstu, który będzie odpowiednio odczytany przez czytelników obcojęzycznych ? pozbawiony wpadek kulturowych czy nienaturalnych wyrażeń.

 Wśród naszych klientów znajdują się osoby prywatne, instytucje kulturalne i państwowe, uniwersytety oraz ludzie nauki. Grono naszych zadowolonych klientów powiększa się bardzo szybko, co jest kolejnym dowodem naszego profesjonalizmu i rzetelności. Stale współpracujemy z kilkuset native speakerami języków docelowych, dokładnie weryfikując jakość ich pracy.

Dodaj komentarz