Rok 8: ONLINE staje się jeszcze bardziej online.

COVID-19, lockdown! Wszyscy pamiętają czas, w którym świat stanął w miejscu. Na jakiś czas zdecydowanie się zatrzymał. Zakrywaliśmy się maseczkami, przestaliśmy ze sobą rozmawiać, dotykać się, czy też wychodzić na zewnątrz. Wszyscy byliśmy uwięzieni w domach – przez co biura, szkoły, całe życie zostało przeniesione ONLINE.

Wielu było naprawdę przerażonych – co teraz będzie? Jak pracować, jak żyć? Dla nas… jeśli chodzi o MD Online, nie zauważyliśmy tak dużego wpływu. Rozwijaliśmy się jako firma całkowicie online, mieliśmy wszystkie systemy na miejscu. Jedyną różnicą było radzenie sobie z dziećmi pozostającymi w domu z powodu szkoły zdalnej, to samo dotyczyło wielu naszych pracowników. Ta zmiana nastąpiła, gdy ich partnerzy również zaczęli pracować online J.

Pomimo tego, że nie odczuliśmy wyraźnych zmian organizacyjnych, to zauważyliśmy znaczny spadek liczby zamówień. Kiedy zleceń jest mniej, pojawia się czas na działanie. Ale jak działać, gdy nie można nigdzie wyjść, z nikim się spotkać, ani nawet wyjechać na wakacje? Nadszedł czas na działanie ONLINE!

Był to czas kiedy bardzo odczuwaliśmy to, że utknęliśmy w domu. Założyliśmy firmę online, żeby uwolnić się od pracy w jednym miejscu, więc często podróżowaliśmy – tymczasem byliśmy zamknięci w domu, z zamkniętymi wszystkimi międzynarodowymi granicami, hotelami i restauracjami w kraju… I nawet w najbardziej szalonych czasach obejmowało to parki i lasy! (tak!). Z naszymi wszystkimi kontaktami na całym świecie czuliśmy, że byłoby miło poczuć te odległe egzotyczne miejsca przynajmniej w sposób wirtualny – tak, aby tłumacz w San Paolo mógł pokazać widok za oknem, opowiedzieć nam więcej o danym miejscu. I tak zorganizowaliśmy pierwszy projekt „podróży online”. Nasze dzieci były nim zachwycone i opowiadały o nim podczas szkolnych zajęć zdalnych. Potem rodzice chcieli zapewnić to samo doświadczenie swoim pociechom – rozmawianie z ludźmi z odległych miejsc o ich kulturze, pogodzie i zwierzętach to doskonały sposób, aby poczuć, że faktycznie „pojechałeś” w egzotyczne miejsce, a jednocześnie świetnie doskonalisz swoje umiejętności językowe.

 

online

MD Online (Dorota oraz Mark) oraz Leo Academy (Lucy i Lilu)

 

Leo Academy – nauka językowa online!

W ten sposób rozwinęliśmy LEO Academy, nasze najmłodsze biznesowe dziecko, zrodzone z potrzeby podróżowania – nawet jeśli było to wyłącznie online. LEO Academy, oferująca kursy języka angielskiego z native speakerami dla dzieci, pochłonęła w tym roku wiele naszej uwagi i troski.

Dzięki nowej wiedzy na temat narzędzi Zoom, z której korzystaliśmy na co dzień w LEO Academy, zdecydowaliśmy się również opracować serię webinariów MD Online oraz YouTube Academy. Skupiliśmy się na szkoleniu tłumaczy w zakresie korzystania z narzędzi CAT, aby jeszcze bardziej poprawić jakość, spójność i szybkość tłumaczeń.

Jeśli chodzi o główną działalność MD Online (tłumaczenia), po kilku słabszych miesiącach, biznes szybko powrócił do poprzedniego poziomu – a nawet wyższego. Zaczęło pojawiać się coraz więcej tekstów związanych z medycyną jako efekt rozwoju szczepionek COVID. Był to zdecydowanie czas, który spowodował nacisk na rozwój biomedyczny, wymagający tłumaczenia na wiele języków przez ekspertów znających zarówno medyczny angielski jak i inne języki. I oto płynnie wkraczamy w kolejny rok…

 

Sprawdź nasze social media: Facebook / LinkedIn

Chcesz zapoznać się z wcześniejszymi latami?, Kliknij tutaj!

Dodaj komentarz