Listopad: międzynarodowe powiedzenia opisujące miesiąc

Listopad: międzynarodowe powiedzenia opisujące miesiąc

Listopad, kojarzony z rześkim powietrzem i delikatnym szelestem opadających liści, to miesiąc, który opowiada o przejściu i zmusza do refleksji na całym świecie. Różne kultury wyrażają niuanse tego jesiennego miesiąca poprzez powiedzenia. Zanurzmy się w ich mądrość w tym wpisie.

  1. „Novembre senza nebbie, estate senza febbre” (Włochy) W Włoszech mówią: „Listopad bez mgieł, lato bez gorączki.” To powiedzenie sugeruje, że listopad bez mgły obiecuje zdrowe i pełne życia nadchodzące lato.
  2. „November, der bringer alt væk” (Dania) Duńczycy uchwycili melancholię listopada w powiedzeniu: „Listopad, który zabiera wszystko.” To zdanie odzwierciedla opadanie liści i symboliczną utratę, jakie miesiąc ten reprezentuje.
  3. „Cuando noviembre venga, vete a la lumbre” (Hiszpania) W Hiszpanii mówi się: „Kiedy przyjdzie listopad, idź do kominka.” To wyrażenie przekazuje ideę szukania ciepła i wygody, gdy pogoda staje się chłodniejsza.
  4. „Novembre pleure, l’homme pleure” (Francja) Francuzi wyrażają emocjonalną głębię listopada słowami: „Listopad płacze, człowiek płacze.” To powiedzenie ukazuje smutny i refleksyjny nastrój związany z tym miesiącem.
  5. „November bringt Nebel, dann wird das Jahr schnell vergebel” (Niemcy) Niemcy mówią: „Listopad przynosi mgłę; potem rok szybko przemija.” To powiedzenie opowiada o zmianach atmosferycznych, które oznaczają upływ czasu w listopadzie.
  6. „November, eleventh month, eleventh hour” (Wielka Brytania) W Wielkiej Brytanii powiedzenie związane z Dniem Pamięci brzmi: „Listopad, jedenasty miesiąc, jedenasta godzina.” To poruszające przypomnienie o historycznym znaczeniu listopada, szczególnie jedenastego dnia, kiedy zakończona została I wojna światowa.

Te powiedzenia, każde unikalne w swoim kontekście kulturowym, ukazują szeroki wachlarz uczuć związanych z listopadem. Czy to odrzucanie starego, zbliżająca się zima czy refleksje nad historią, te międzynarodowe wyrażenia dodają głębi i bogactwa narracji jedenastego miesiąca na całym świecie.

Sprawdź nasze social media: Facebook / LinkedIn

Chcesz zapoznać się z wcześniejszymi latami MD Online?, Kliknij tutaj!

Dodaj komentarz