Kiedy rok temu planowaliśmy obecny rok, nikt z nas nie przypuszczał, co przyniesie. Rok 2020 zapamiętamy na długo. COVID-19 zmienił nie tylko nasze życie, ale również sposób myślenia. Jednak nawet w tych trudnych momentach, zespół MD starał się nie tracić ducha. Dziś przedstawiamy najważniejsze momenty kończącego się roku.

Chociaż nie mogliśmy spotkać się na żywo, zorganizowaliśmy szkolenia dla tłumaczy. W 2020 współpracowaliśmy z ponad 500 profesjonalnymi tłumaczami z całego świata, którzy są w stanie skutecznie pracować w większości programów CAT. Szkolenia MD Academy pokazały, w jaki sposób narzędzia CAT mogą wpłynąć na szybkość i dokładność przekładu. Szkolenia poprowadziła Magda Hądzlik-Białek, doktorantka i specjalistka kontroli jakości. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne komentarze od tłumaczy biorących udział w szkoleniach. Jeżeli nie udało Ci się wziąć udziału w szkoleniach MD Academy, możesz obejrzeć je na naszym kanale na YouTubie:  MD Online – YouTube

W tym roku znacznie poszerzyła się nasza baza klientów z Polski, Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii i Czech. Pomyślnie przeprowadziliśmy tysiące projektów tłumaczeniowych i zadań językowych w dziesiątkach, jeżeli nie setkach, par językowych. Jednakże nasza misja nie uległa zmianie: tłumaczenia są wykonywane przez profesjonalistów, rodzimych użytkowników języka docelowego.

Szczególnym wydarzeniem była obrona pracy doktorskiej przez naszą kierownik zespołu tłumaczeń, Magdalenę Ochmańską. Była to jedna z pierwszych w Polsce obron przeprowadzonych online. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o obronie online, zapraszamy do zajrzenia za kulisy Obrona online – eCORRECTOR

Pomimo wielu odwołanych w 2020 konferencji, przyglądaliśmy się rozwojowi organizacji pracodawców branży tłumaczeniowej POLOT POLOT. Dorota Sakowska-Hunt (dyrektor zarządzająca MD Online) uczestniczyła w spotkaniach zarówno osobiście, jak i online, a my z radością przyglądaliśmy się rozwojowi organizacji.

Dziękujemy za współpracę w ubiegającym roku i życzymy wszelkiej pomyślności w 2021 r.!

Dodaj komentarz