Zespół MD Online przykłada dużą wagę do najwyższej jakości tłumaczeń. Z tego powodu decyzja, aby pracować w narzędziach CAT była dla nas naturalna. Jednakże jesteśmy również świadomi, że rozpoczęcie pracy z nowym oprogramowaniem może być przytłaczające. Z tego powodu zdecydowaliśmy się stworzyć serię webinarów o narzędziach CAT, skierowanych do tłumaczy współpracujących z nami.

Jakie znaczenie mają narzędzia CAT?

Narzędzia CAT (ang. Computer Assisted Translation – tłumaczenie wspomagane komputerowo) to oprogramowanie stworzone dla potrzeb tłumaczy. To oprogramowanie wspierające proces przekładu poprzez kontrolę jakości, a jednocześnie przyspieszające tłumaczenie.

Narzędzia CAT oferują wiele funkcjonalności ukierunkowanych na zwiększenie spójności terminologicznej i automatyzację formatowania, aby pomóc tłumaczom dostarczać najwyższej jakości tłumaczenia nawet w najkrótszych terminach. Kiedy używamy narzędzi CAT konieczność szybkiego tłumaczenia przestaje być jednoznaczna z niższymi standardami jakości.

Seria Webinarów o narzędziach CAT

Seria obejmuje 4 webinary o różnych funkcjonalnościach narzędzi CAT. Rozpoczęła się ona 14.04.2021 r. webinarem pod tytułem „Wprowadzenie do narzędzi CAT”.

Pierwszy webinar obejmował podstawowe informacje dla tłumaczy, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z narzędziami CAT albo dopiero rozważają rozpoczęcie pracy w oprogramowaniu. Podczas webinaru omówiliśmy istotę oprogramowania i jego funkcjonalności, a także sposoby, w jakie narzędzia CAT moga wspomóc tłumaczy w pracy.

Na kolejnych webinarach omówimy inne istotne aspekty narzędzi CAT, takie jak edytor, pamięć tłumaczeniowa, inne zasoby językowe i rozwiązywanie podstawowych problemów. Nasze webinaru bazują na programie SmartCat, który jest najczęściej stosowanym narzędziem w MD Online.

SmartCat

Używamy SmartCata od dłuższego czasu i uważamy, że jest on wspaniałym narzędziem CAT z ogromnym potencjałem. SmartCat jest darmowym narzędziem CAT online, które oferuje dobrze opracowane funkcjonalności a jego jakość jest porównywalna z płatnymi narzędziami. Co więcej, SmartCat nie przechowuje danych osobowych ani innych danych, więc pliki, które się tam znajdą są całkowicie bezpieczne. Stanowi to świetną opcję dla tłumaczy, którzy dopiero zaczynają pracować w narzędziach CAT albo nie chcą płacić znacznej sumy za oprogramowanie.

Z naszego punktu widzenia SmartCat jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala obserwować prace w czasie rzeczywistym. W ten sposób możemy szybko reagować na wszystkie problemy.

Dlaczego możemy prowadzić szkolenia?

Być może zastanawiają się Państwo, jakie sa nasze kwalifikacje do prowadzenia szkoleń z narzędzi CAT. Z chęcią udzielimy informacji na temat osób prowadzących webinary!

Webinary prowadzi dwóch naszych pracowników, którzy są specjalistami w zarządzaniu projektami tłumaczeniowymi, a także doświadczonymi tłumaczami, którzy na codzień używają SmartCata i innych narzędzi CAT. To daje nam możliwość spojrzenia na kwestię narzędzi CAT z dwóch perspektyw.

Zachęcamy do obserwowania strony, aby dowiedzieć się więcej o kolejnych webinarach, które będą odbywać się w co drugi wtorek!

Dodaj komentarz