year 5

Rok 5: Dziel i panuj

Z dwoma różnymi, ale powiązanymi ze sobą przepływami pracy (tłumaczenia tekstów oraz redakcja prac doktorskich), nadszedł czas, aby rozdzielić je na dwie oddzielne jednostki biznesowe. Formalności prawne to tylko pierwszy krok, następnie trzeba było dokonać separacji pracowników, klientów i marek. Nadszedł też czas, aby zatrudnić specjalistycznych PM-ów, którzy doskonale rozumieją wymagania środowiska akademickiego, poinformować klientów o zmianie dostawcy, zdobyć nową domenę, stronę internetową itp. Tak naprawdę, to bardzo dużo pracy.

logo eCorrector

Udało nam się osiągnąć cel dzięki wsparciu naszego zespołu – Agata, nasza pierwsza pracownica, nadal nadzorowała obydwie firmy, podczas gdy inni pracownicy wybierali jedną z nich. W tym czasie Magda, nasza najstarsza PM zajmująca się tłumaczeniami, zaprojektowała piękne logo dla MD Online, które służy nam do dziś! Mark z kolei zajął się projektem logo eCORRECTOR, które jest skierowane na branżę naukową i działa z terenu Wielkiej Brytanii z siedziba w Cambridge.

W tej fazie rozwoju potrzebowaliśmy profesjonalnego oprogramowania zarządzającego. Nasz obrót, który w międzyczasie stał się dość znaczny, nie mógł opierać się jedynie na arkuszach Excela i podstawowym programie do fakturowania. Testowaliśmy różne opcje ale naszym ostatecznym wyborem był start-up z Polski – Mantreo. Program ich autorstwa okazał się odpowiedni dla naszych potrzeb i co najważniejsze – bardzo elastyczny. Na tym etapie rozwoju właściciel firmy, Tomasz Zielonka, osobiście dbał o klientów, co pomogło nam zaprojektować potrzebnych nam funkcji w krótkim czasie.

Separacja strony internetowej zajmującej się tłumaczeniami od naukowej znacznie zwiększyła efektywność MD Online. Faktem jest, że te dwie firmy, choć oparte na idei świadczenia wysokiej jakości usług językowych z udziałem native speakerów, są bardzo różne. Tłumaczenia to biznes, w którym pracujemy szybko, gdzie czas jest równie ważny jak jakość dlatego potrzebna jest duża sieć tłumaczy i bardzo uważni PM-owie. W przypadku redakcji prac doktorskich potrzeby i oczekiwania są inne. Tu zajmujemy się tekstami, które opierają się na wielu latach badań i naukowiec nie ma takiego nacisku czasowego. Zamiast tego najważniejszy jest wysokiej jakości specjalista w dziedzinie najściślej związanym z tematyką tekstu naukowego. Czyli najwyższa jakość ale bez presji czasowej.

Podział MD Online i eCORRECTOR pomógł naszym menedżerom projektów odciążyć presję, a jednocześnie znacznie poprawił doświadczenie klienta. Nasza baza klientów stale rosła, podobnie jak sieć językoznawców! Czuliśmy, że nadszedł czas, aby stać się jeszcze bardziej wydajnymi i specjalizowanymi.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak osiągnęliśmy ten cel w 2018 roku!

Dodaj komentarz